Am cumpărat acest roll.on pentru copii mei și țin să menționez că a făcut minuni.
Băiatul meu cel mic a avut acum două săptămâni,două zile la rând febră 39 și cu ajutorul lui am reușit să ne facem bine fără a lua pastile.
Îl recomand din tot sufletul.
— cristina_mary6 recomandă
Eu nu am crezut ca exista asa ceva , ii dau pe cei mici pe julituri si se vindeca asa frumos . Cel mic a mai cazut iar si s-a lovit in acelasi loc si ma gandeam ca pana se vindeca dureaza ... l-am dat iar cu rolon si magie . Daca e vara si ai copii iti trebuie in casa .
Un ulei extraordinar cu beneficii in multe aplicatii! Chiar si cumparat asa, diluat.
Mirosul de lavanda mereu mi-a fost drag prieten pentru un somn linistit. Il aplic seara pe piele pentru un somn mai linistit si odihnitor.
Somnic usor am folosit in perioada de intarcare, a fost un mare ajutor pentru mine si pentru fetita mea de 3 ani, in fiecare seara impreuna am pregatit difuzorul si ne am uleiat, ne a ajutat sa adormim si sa fim calmi.
— halaszpetra89 recomandă
Palmarosa e un ulei care m-a surprins placut. Desi nu intelegeam de ce l-as cumparata, acum nu regret deloc. E uleiul pe care il masez dimineata inainte de a iesi din casa. Uneori il aplic la incheietura mainii si cand sunt pe strada. Ma face sa fiu prezenta. E un miros puternic ce persista iar in combinatie cu lavanda e ceva de vis. ❤️
— anda_alexandra90 recomandă
Hapciu este un ulei bland, exact ce ai nevoie in virozele respiratorii.
— isabela_pascalau recomandă
Roll-onul este nelipsit din ghiozdanul fiului meu, ce sa zic super eroul ne-a scutit de o consultatie la psiholog si ne-a ajutat in primele zile de scoala si atunci cand avem evaluari ...
— Andrei Raluca recomandă
Uleiul nostru de vara i-am spus . L-am avut cu noi tot timpul pt toate juliturile, zgârieturile și, mai mult, chiar daca indicațiile sunt pt piele, l-am folosit și ca un ulei emoțional după cum ii spune și numele mângâiere și tare mult a ajutat. Adoram și mirosul lui, iar combinatia cu helychrisum e ❤️
— Pintiliescu Sinziana recomandă
Din nou în blenduri și în special pentru piele.Miros foarte plăcut!
— Voaides Alina recomandă
Când am descoperit hidrolatul de lavandă Aromateria, a fost ca și cum aș fi adus un colț de liniște și pace direct în viața mea♡ Este mai mult decât un produs, este o experiență. Aroma sa subtilă, dar inconfundabilă, m-a învăluit de fiecare dată când l-am folosit, transportându-mă mental în câmpuri nesfârșite de lavandă, sub un cer senin de vară.
Acest hidrolat a devenit prietenul meu de încredere în momentele de stres sau oboseală. Pulverizat pe pernă înainte de somn, îmi creează un ritual de relaxare care mă ajută să adorm mai repede și să am un somn mai odihnitor. Folosit pe piele, efectul său calmant și revigorant este de neegalat, iar senzația de prospețime pe care o lasă este de-a dreptul magică.Ceea ce îl face cu adevărat special este puritatea sa. Știi că primești un produs autentic, creat cu dragoste și respect pentru natură. Faptul că este versatil și poate fi folosit în atâtea moduri – pentru ten, păr, sau chiar ca aromaterapie – îl transformă într-un must-have în rutina mea zilnică.Aromateria nu doar că livrează un hidrolat, ci și o bucățică de natură ambalată cu grijă. Recomand din tot sufletul acest produs oricui își dorește momente de răsfăț și armonie, pentru că este o comoară pentru trup și suflet. Mulțumesc, Aromateria, pentru această descoperire!Cu drag,
Un suflet recunoscător.
— Teodorescu Alexandra recomandă
Când am descoperit hidrolatul de lavandă Aromateria, a fost ca și cum aș fi adus un colț de liniște și pace direct în viața mea ♡. Este mai mult decât un produs, este o experiență. Aroma sa subtilă, dar inconfundabilă, m-a învăluit de fiecare dată când l-am folosit, transportându-mă mental în câmpuri nesfârșite de lavandă, sub un cer senin de vară.Acest hidrolat a devenit prietenul meu de încredere în momentele de stres sau oboseală. Pulverizat pe pernă înainte de somn, îmi creează un ritual de relaxare care mă ajută să adorm mai repede și să am un somn mai odihnitor. Folosit pe piele, efectul său calmant și revigorant este de neegalat, iar senzația de prospețime pe care o lasă este de-a dreptul magică.Ceea ce îl face cu adevărat special este puritatea sa. Știi că primești un produs autentic, creat cu dragoste și respect pentru natură. Faptul că este versatil și poate fi folosit în atâtea moduri – pentru ten, păr, sau chiar ca aromaterapie – îl transformă într-un must-have în rutina mea zilnică.Aromateria nu doar că livrează un hidrolat, ci și o bucățică de natură ambalată cu grijă. Recomand din tot sufletul acest produs oricui își dorește momente de răsfăț și armonie, pentru că este o comoară pentru trup și suflet. Mulțumesc, Aromateria, pentru această descoperire!Cu drag,
Un suflet recunoscător.
— Teodorescu Alexandra recomandă
Este uleiul meu preferat ❤️ ma calmeaza, imi da siguranta, folosesc atat in difuzor cat si aplicata pe piele.
— halaszpetra89 recomandă
Un blend care ne ajuta sa scapam mai repede de raceli, folosim aplicata si pe piele si in difuzor ❤️
— halaszpetra89 recomandă
Încă de când am citit despre această sinergie, am știut că o să mă îndrăgostesc pe loc. Este ideal pentru conectarea la feminitate, intuiție, de calm și de revenire în aici și acum:)
Mangaiere- un blend minunat creat pentru piele, insa cu efect grozav si asupra altor aspecte, de exemplu un herpes in zona gurii. Testat si dovedit: l-am oferit cadou cumnatei pentru niste eczeme pe piele, iar ea l-a aplicat si pe un herpes, care a trecut astfel in doua zile (versus clasicul min 7 chiar si cu folosire de creme locale antivirale).
— Barbu Andreea recomandă
Somnic Usor e un ulei cu care am o relatie de love-hate. Desi nu reusesc sa fac pace cu Petitgrain-ul, in combinatia asta simt nevoia sa folosesc Somnic Usor seara de seara. E chiar interesant cand ma gândesc ca stramb din nas la Petitgrain dar caut sub perna flaconul ca sa ma masez cu el pe mana seara de seara ❤️.
— anda_alexandra90 recomandă
Minunat! Recomand din inima. Mulțumesc Aromateria!
— graur_ana_maria recomandă
L-am achiziționat de o săptămână, am zis să mai iau și ceva pt suflet,când l-am deschis m-a "lovit " mirosurile dulci de iasomie și Ylang, l-am închis. L am amestecat bine și apoi , am inhalat mult, am descoperit și gref și ghimbir, de atunci mă dau zilnic pe încheieturi. Acum îl difuzez și cu lavandă, miroase extraordinar. Doamnelor, vi-l recomand!
— Ciomag Carmen recomandă
E uleiul preferat al fetitei mele! Il aplicam diluat conform varstei pe talpi si am observat o imbunatatire in modul in care lupta corpul ei cu virusii de cand il folosim.
Miroase imbietor!!
Bună, Oana! În articolul aceste vei găsi răspunsurile pe care le cauți: https://aromateria.ro/difuzarea-uleiurilor-esentiale-cat-si-cum-difuzam/ O zi minunată! <3
Câte picaturi se pun în difuzor și în ce cantitate de apa! Mulțumesc!
— Cojocaru Oana recomandă
Absolut minunat
Miroase senzațional! Oferă încredere si putere. Copilul îl adora!
De fiecare data când ma simt agitata,sau fata nu poate adormi,folosim somnic ușor. La câteva minute,ne cuprinde o stare de bine și de liniște. E fantastic ❤️
De cand l-am descoperit, este de nelipsit in casa. Este roll-on-ul pe care il foloseste toata familia la orice problema de piele.
Fata mea are dermatita atopica care apare și dispare. De fiecare data când o dau,efectul e de lunga durata. Este perfect și pentru pitiriazis.
Mult mai la îndemână pentru copii decât varianta în sticluță. Acesta poate fi purtat în penar sau oriunde în ghiozdan și oricând are nevoie fata mea de un plus de încredere, de super-puteri :), îl inspiră rapid sau și-l aplică pe încheietura mâinii și inspiră adânc, cât să adune toată puterea de super-eroină pe care i-o oferă acest ulei.
— oanamariacozma recomandă
Are o aromă inconfundabilă pe care nu sunt sigură cum o pot descrie în senzații. În continuare a rămas ajutorul de bază pentru copilul meu în orice situație necesită sprijin, fie fizică sau psihică.
— oanamariacozma recomandă
Super erou e uleiul pe care copilul il cere, ii place si il simte pentru el.
Miroase foarte frumos.
— MIHAELA SERBAN recomandă
Miroase foarte placut. Il foloseam mai mult ca o protectie pentru imunitate. Picuram pe hainele copilului cand iesea din casa.
Acest blend, fiind si Roll-On este minunat. Il aplic pe pielea baietelului meu dupa o cazatura sau orice fel de piscatura si este minunat pentru calmarea iritatiei sau a mancarimii. Sa nu mai zic, ca il folosesc si eu, si pur si simplu pentru miros! ❤️ Este nelipsit si din trusa de calatorie!
De cand am nascut acum 8 ani, somnul meu a fost foarte prost, 2.5 ani m -am trezit din ora in ora pentru ca baietelul meu avea ceva probleme si nu lega ciclurile de somn. Dupa 2.5 ani s-a reglat somnul lui si eu in mod normal ar fi trebuit sa dorm bine dar era deja dereglat corpul meu, ma odihneam noaptea dar nu reuseam sa intru in somnul adanc si sa ma trezesc odihnita niciodata. Am luat valeriana care mi a facut bine dar am renuntat rapid la ea pentru ca visam foarte urat, cum am intrerupt-o cum nu am mai visat urat. Tot uitandu-ma pe site am zis hai sa incerc sinergia pentru somn ~somnic usor~, am comandat-o si vreau sa spun ca am difuzat seara nu mai mult de 5 minute ca ma deranja deja mirosul dar cum am dormit in noaptea aia nu am mai dormit de cand eram copil, somn adanc, odihnitor, fara vise urate, efectiv m -am trezit alt om. Am zis ca e o intamplare ca na s-a intamplat o data dar si a doua seara am difuzat si tot asa bine am dormit. Am difuzat si mamei mele care si ea are un somn foarte sacadat si adormit si ea asa adanc ca mi a zis ca de 2 ani ea nu o mai dormit asa bine. Noi o sa l folosim de acum incolo des, nu difuzez in fiecare seara dar il punem des la lucru si isi face treaba foarte bine. Ma bucur ca exista asa ceva si ca e fara efecte adverse. Multumim pentru tot!
— Anamaria Gunaru recomandă
Profund
Somnic ușor este ajutorul nostru în asigurarea unui somn odihnitor, mai ales după zilele agitate
Palmarosa este uleiul meu de suflet, pe care mai toate prietenele mele il adora datorita mirosului sau! Este asa de bland cu pielea! L-am folosit pt iritatii ciudate care mi-au apărut dupa nastere dupa nastere iar inainte de nastere l-am folosit intr-un amestec minune folosit pe abdomenul inferior ce m-a ajutat sa raman gravida :) Sunt sigura ca a ajutat!!! L-am folosit si la zgarieturile fiului meu pt ca nu ustura.
Acest roll-on l-a ajutat și îl ajuta în continuare pe băiețelul meu sa se vindece bubitele ramase în urma varicelei.
— anamarialazar50 recomandă
Super-Erou a fost o sinergie cu efect de dragoste la prima inspirație pentru copilul meu. De cum l-a mirosit prima oară i s-a luminat fața și am știut că acesta este uleiul potrivit pentru ea. L-am avut și în varianta de roll-on, gata diluat, pentru a i-l da la școală. Mi-a zis că acesta este mirosul de siguranță :) motiv pentru care a fost cel mai des picurat în interiorul măștii în timpul pandemiei. I-l difuzam seara în perioadele cu răceli, chiar și în perioadele încărcate din punct de vedere emoțional, sau o masam înainte de somn, deoarece îi dădea, și încă îi dă, un sentiment de siguranță, de liniște și încredere în ea.
— oanamariacozma recomandă
Știam de mult cât de minunate sunt uleiurile de la Aromateria, iar când bebelușa noastră a început să aibă colici am comandat fără ezitare "Liniște-n burtică", ce a urmat a fost divin. Fetița noastră se liniștește imediat când îi fac masaj pe burtică cu această sinergie, într-adevăr se face liniște-n burtică. Iar când îl difuzez seara înainte de culcare, așa cum frumos ați scris în descriere se face liniște în NOI. Pentru familia mea este de departe cel mai prețios ulei.
Oferă starea de calm pe care o promite. Personal, îmi place mult și mă liniștește de fiecare dată când difuzez. Este un ulei prețios pentru oricine caută echilibru.
imi doresc sa incerc si acest ulei
Un zâmbet larg, cu ochii închiși și o puternică senzație de puritate, de alb imaculat pe care razele soarelui îl dispersează multicolor în toate simțurile. E conectare cu sinele în momentul prezent, ca într-o îmbrățișare pură și plină de emoție. ❤
— Miruna Humita recomandă
Am o arsura pe picior , si nu imi mai trece de vre-o saptamana , l-am folosit si a inceput sa treaca . Multumesc , ce am testat pana acum este minunat ,
— vlad.roxana24 recomandă
Recomand!! Este minunat si miroase divin! Micutului ii place la nebunie mirosul.Il folosim tot timpul de cand l-am primit
Eu încă nu l- am folosit decât de vreo două ori...nu pot spune decât că îmi place foarte mult cum miroase. L- am cumpărat pentru soțul meu care are niște cojițe in urechi și pe scalp, la recomandarea surorii mele care îl folosește de mult timp pentru tot felul de probleme de piele. Sora mea l- a lăudat foarte mult și am decis să îl încercăm și noi. Din experiența proprie pot să spun despre Respir, Antiinsecte, Geranium, arbore de ceai, scorțișoară, portocală, bergamotă , că am rezultate bune și foarte bune. Pe unele dintre acestea le- am folosit pentru nesuferitele migrene rezistente la analgezice. Aceste minuni ale naturii m - au scutit de o
grămadă de pastile greu de înghițit și suportat. Vă doresc sănătate și toate cele bune, tuturor!
miros placut ! il voi folosi la amestecurile de parfumuri cat si in creme!
— conta2016mihaela recomandă
este uleiul perfect pentru pielea si tenul meu! recomand
— conta2016mihaela recomandă
Are un miros intens,aroma de mosc puternic.Il voi folosi in crema de fata si in uleiul de corp.Recomand
— lucian nicoleta recomandă
Are un miros puternic,aroma de mosc puternic.Recomand
— lucian nicoleta recomandă