Acest ulei esential Ylang Ylang e exact ce cautam ♡ calitate superioara, tara de origine este exact unde se afla cea mai buna calitate de Ylang Ylang iar produsul in sine este ceva divin. Multumesc din suflet pentru ambalajul grijuliu si pentru ca ati depus atat suflet si iubire in ceea ce faceti. A fost prima data cand am comandat de la voi dar comenzile mele vor contiua pentru ca imi oferiti calitate superioara si multa grija si iubire la fiecre sticluta de ulei. Multumesc frumos, recomand tuturor cu incredere MAXIMA♡
Este pentru prima dată când cumpăr uleiuri esențiale. Când am mirosit prima dată ylang ylang mi sa părut foarte puternic. de accea am ezitat puțin, dar în momentul în care l-am folosit in difuzor mi-a plăcut mult,îl ador. Mirosul lui te relaxează.
— Țapu Ana Maria recomandă
In special in sezon de iarna și special în amestecuri împotriva virozelor, super ok.
— Voaides Alina recomandă
L-am achizitionat in mod special pentru perioadele in care virozele sunt la ele acasa si ne-a ajutat mult cand ne-a deranjat tusea.
Foarte bun pe sistemul respirator.
Am pus 2 picaturi de ylang ylang bratara de aromaterapie si imi da senzatia ca sunt in permanenta cu nasul intr-un crin sau o tuberoza! Este atat de puternic si de dulce acest miros! Imi place foarte mult!
Cedru atlas - folosit in combinatie cu uleiul de pin a ajutat foarte mult la ameliorarea tusei fetitei mele, tuse accentuata pe fond alergic
— Ana-Maria Baigus recomandă
Cedru atlas este cred ca unul dintre primele uleiuri care m-au convins ca aromoterapia functioneaza! A fost mereu acolo pt fiul meu atunci cand nu putea respira cum trebuie din cauza bronsitei si a mucilor in exces! Nu pot sa zic ca ma topesc dupa mirosul sau insa ca si eficacitate in raceli este de mare,mare ajutor!
Îl folosesc împreună cu rozmarin pt caderea parului. Sunt bune.
— radunamariana recomandă
Un ulei minunat si de buna calitate.Recomand
— lucian nicoleta recomandă
Ce miros! Iti da o stare de optimism si atata tarie !
— conta2016mihaela recomandă
Miroase atat de bine!!! In combinatie cu bergamota este minunat! Il iubesc!
— conta2016mihaela recomandă
Un miros puternic, extrem de placut. Ma ajuta mult sa ma relaxez!
Miroase fantastic! In love with this oil ❤️
Sunt uleiuri foarte bune. Suntem mulțumiți. Ne completam ușor ușor colecția cu de toate. ❤ mulțumim.
Recomand cu drag!
— Nicolae Taifas recomandă
Absolut superb !!!
Pargum floral pur si simplu minunat!
Calitatea isi spune cuvantul
Aromele sunt tari, ajung 2 picaturi ca sa te bucuri toata ziua de un miros imbatator si relaxant
Am comandat deja 3 sticlute sa fiu sigura ca nu raman fara
— ALINA Lazarescu recomandă
Mirosul floral este incredibil. L-am cumparat de mai multe ori si a devenit printre uleiurile preferate.
Despre beneficiile lui se poate citi la descriere.
Ylang Ylang este wow când vine vorba despre puls crescut, palpitații. Îl aplic in zona de puls, piept și mă liniștește instant.
Astăzi am incercat uleiul de Ylang Ylang. De mult il asteptam. Un miros nou pentru mine și foarte puternic. Imi aminteste de ceva dar nu stiu de ce. L-am difuzat și fetita mea exclama încântată, din prima secunda" ce frumos miroase...a liliac!" Exact!! Asta era! Se pare ca Ylang Ylang s-a conectat mai repede cu un suflet de copil :)
De curand am descoperit lumea uleiurilor esentiale, o lume fascinanta. Inca nu stiu prea bine sa le folosesc in scopuri terapeutice, dar mirosurile.... un alt univers, o minunatie. Azi am primit si Ylang Ylang, o finete complexa, o gradina secreta...
Buna! Inhalati-l profund direct din ssticla sau dintr-un inhalator personal pentru aromaterapie. Profund, constient si de cate ori simtiti nevoia. Sanatate! <3
Buna seara cum sa folosesc uleiul Ylang Ylang ca sa imi scada pulsul??
Benefic în afecțiuni respiratorii, aromă care te inalta în vârful muntelui și te face sa-i simți aroma până în adâncul plămânilor!
— Stan Gabriela recomandă
Este uleiul meu preferat!in combinatie cu Grepfruit si Gerranium, este demential!
Mi-am dorit mult acest ulei, eram foarte curioasa sa il miros. Are un miros foarte dulceag, imi place foarte mult. L-am difuzat cu portocala si nu ma mai saturam sa le miros, am repetat aproape o saptamana amestecul!
Imi doream de mult un ulei esential de ylang ylang. Nu stiam cum miroase, stiam ca e foarte bun atat pentru piele cat si pe plan emotional. Imi place mult mirosul lui. Ca efecte, inca nu imi dau seama...doar ce am inceput sa il folosesc dar vad ca ma linisteste. O sa ii urmaresc efectele in timp si voi reveni cu o noua recenzie. Multumesc Aromateria pentru produsele minunate pe care le aveti.
Ylang YlangSunny, yesterday my life was filled with rain
Sunny, you smiled at me and really eased the pain
Now the dark days are done, and the bright days are here
My Sunny one shines so sincere
Sunny one so true, I love youNu sunt fan Boney M dar imi canta asta in cap de ma asurzeste. Nu stiu de unde vine sunetul dar ma obsedeaza. Imi vine sa rad de mine ca uneori sunt tare alambicata si imi me’re mintia ca o roata stramba. Pai ma apuc eu sa scriu despre alt ulei cu nedrag si nespor ca asa mi s-o parut potrivit. Ca e o zi din aia de nu am nici stare, nici chef, nici rabdare, nici nici nici .. au iesit doar niste cuvinte goale fara substanta si credibilitate. Am facut o pauza si m-am intors. Pentru ca ma chema el, muzicalul Ylang Ylang. De sub capacul lui ma striga: Sunny one so true, I LOVE YOUUUUUUUU :))Stiu, pana aici e o leaca de nonsens, dar sa avem rabdare ca se face lumina. Am fugit de el mai rau ca de tamaie pentru ca am simtit ca e mai puternic decat mine, ca o sa ma doboare si nu aveam chef sa ma las dominata. Dar stim amandoi mai bine cum se termina.. e dulce, obraznic, fierbinte, senzual. Danseaza si canta, te invarte si te lasa pe spate. Apoi te ridica si iar te invarte. Nu scapi pana nu te cucereste. E savuros, intens, tropical, aproape dement.-“Bai ma lasi? Esti prea mult pentru o zi de Duminica trandava, in autoizolare si in plina pandemie. Esti tacanit? Pai mie imi arde dans??”
-“Haaaaai iubito, nu te mai juca
Nu te mai ascunde, da-mi inima taaaaaaa”Mi-a luat mintile si va rog sa ma credeti ca nu am insistat cu prea multe inhalari. Este incitant si te scoate din amorteala. Iti face cu ochiul, se aseaza indecent de aproape, iti comanda un cocktail si apoi te ia la dans. Iti pune o floare in par, te mangaie si te provoaca. Este ca un cocktail Cozonac la Acolo in Vama. Este salbatic si periculos, te scoate din anonimat, te imbie sa iesi din tipare. Nu e pentru oricand, este autentic si impunator. Este ilegal.Pana si numele lui e muzical, repetitiv, obsedant. Mi-a daramat barierele si m-a invins. Sunt relaxata si energizata in acelasi timp. M-a plimbat pana in Rio de Janeiro si inapoi. Traiesc vibratia, forta si plenitudinea aromelor lui. Da! Aveam nevoie sa evadez si sa imi amintesc cat de pretios este darul vietii. Aveam nevoie sa traiesc intens si sa visez iar el mi-a oferit asta din preaplinul lui ...
Este minunat atât el simplu cât și în combinație cu un citric, îl pot folosi și ca parfum !
Miroase divin. Se zice ca este uleiul copilului din tine, vindeca neplăcerile, nemulțumirile, fricile copilăriei. Momentan nu am observat prea multe. Voi reveni după ce l voi folosi o perioada.
Il combin adesea cu arbore de ceai și lămâie în perioada racelilor și face minuni!
Uleiul de Ylang Ylang, mi-a mers direct la inima...m-a ajutat sa imi reglez pulsul si tensiunea, am renuntat la medicamentele pentru reglarea pulsului si nu am mai avut tensiunea marita. Pe langa faptul ca zilnic il folosesc in rollon impreuna cu tamaie in ulei purtator pentru sanatatea inmii, e si un parfum extraordinar. Cine are probleme cu pulsul marit,cu siguranta va gasi in acest ulei, un aliat de nadejde.
De mare ajutor in problemele respiratorii, un miros proaspat si relaxant.
El si raza de soare sunt preferatele mele de cand le-am primit. Cu acest ulei am tot stat cu nasul in sticluta, nu ma mai saturam. E atat de feminin, linistitor, dar si vessel in acelasi timp.
— adina_morison recomandă
Il folosim in probleme respiratorii.
Miroase atat de bine!!! In combinatie cu bergamota este minunat! Il iubesc!
Îmi place să îl miros direct din sticluţă. Am pus câteva picături şi în şampon, mi se pare că dă volum părului. Spre bucuria soţului, are şi efect afrodiziac, e bun pentru masaj sau difuzare.
Pe lângă că e foarte bun în răceli sau pentru somn, ne bucurăm de efectul lui afrodiziac ;)
Cedru are un miros superb. Pe mine ma calmeaza.
Nu m-am împrietenit încă cu mirosul lui, insa când îl miros îmi da o stare de încredere, de siguranta, e cald și ma învăluie. În urma sugestiilor de pe grup l-am combinat cu Geranium și se completează foarte bine. Deși ambele îmi par grele separat, mai ales cedrul, împreună au un iz proaspăt, vesel, și îmi umplu sufletul de bucurie. E o combinație ce ma relaxează imediat și îmi aduce zâmbetul pe buze și încântare în suflet.
perfect pentru alinarea sufletului :)
Minunata aroma florala, asemanatoare mirosului de zambile. Un ulei senzual prin definitie!
Cedrul ajuta in tusea productiva si secretii nazale vascoase.
La fiecare spalare a parului pun cate 2 pic in palma, in sampon, parul se regenereaza
Imi place nespus în combinație cu bergamota. Imi eliberează mintea de gândurile care tropaie alandala, imi dă un sentiment de eliberare si de împăcare.
Să nu radeti! Uneori mă face sa cânt...
— Mihaela Gentimir recomandă
Când l.am primit și am difuzat prima data mie nu mi.a plăcut dar soțul și fetita au fost incantati de mirosul lui. Spuneau ca toată casa miroase a crini. Asa au perceput ei mirosul lui. Mie mi se părea un miros prea înțepător, dar difuzandul pentru ca l.or le plăcea, acum îmi place și mie
— catalina.urda recomandă
Cand am desfacut sticluta nu mi-a placut. Apoi am difuzat o picatura sa il testez. M-a dus automat in urma cu 20 de ani, in ograda bunicilor,intr-o seara perfecta de vara. Ma duce cu gandul la mirosul florii " mana maicii domnului". Ador acest ulei ,il difuzez zilnic,dimineata impreuna cu bergamota, imi dau asa o stare de bine.
La prima intalnire ma asteptam sa miros altceva. Probabil fiind obijnuita cu aromele sintetice din cosmetice. Treptat am ajuns sa il iubesc! Il folosesc de obicei seara, combinat cu uleiul de cuisoare
La inceput nu mi-a placut acest ulei, l-am perceput ca fiind prea aspru. A doua oara cand m-am intalnit cu el a fost diferita perceptia, cumva mie imi aduce aminte de mirosul de... cerneala... combinat cu note de lamaie... A fost coplesitor la prima difuzare, dar am ajuns sa il ondragesc mai mult cu fiecare utilizare. Il folosesc in special in perioadele de studiu, dar si in combinatii contra virozelor si secretiilor nazale.
E magnific in combinatie cu lemongras si bergamota.da o stare de bine.e reteta de la servici,care o mai modific din cand in cand si cu altceva,dar care ne da o stare de relaxare+concentrare+motivare(stari atat de necesare la locul de munca,unde supremtia o detine Stresul)
— Ioana Ionescu recomandă